Kanepiseemneõli ilutööstuses – ingel või pahalane?

Kanepiseemneõli ilutööstuses ingel või pahalane?

Kanepiseemne õli nimetatakse sageli ka “kanepiõliks” ja seda valmistatakse külmpress meetodil kanepiseemnetest.

Kanepiõlil on ilutööstuse seisukohalt palju eeliseid. Tänu toitvatele vitamiinidele ja niisutavatele omadustele on see naha „tervisele“ väga kasulik.

Mida teeb kanepiõli teie nahaga?

Kanepiseemneõli kasutamist nahahoolduses on praktiseeritud juba kaua, kuid laiemalt on see tuntud olnud lühemat aega.

Rasune nahk.

Kanepiõli sobib ideaalselt pea kõikidele nahatüüpidele, kuna  õli nahka niisutav protsess ei ummista poore ning on täheldatud, et kanepiseemne õli reguleerib ka naha oma rasu tootmist.

Kuiv nahk.

Kuiva nahaga inimesed on tõdenud, et vahel toimub nahal rasu ületootmine, mis omakorda soodustab akne teket. Kanepiseemne õli aitab takistada naha kuivust, poore ummistamata, siis aitab see ka liigsest rasust tekkinud akne vastu.

Niisutab ja rahustab põletikku

Üks kanepiõlis sisalduvatest oomega-6 rasvhapetest on gamma-linoleenhape (GLA), mis toimib tugeva põletikuvastase ravimina, soodustades samal ajal naha kasvu ja uute rakkude teket.

Oomega 6 aitab leevendada naha põletikku ja ärritust, sealhulgas leevendades aknet ja ka mõningaid haigusseisundeid (näiteks psoriaasi), hoides samal ajal nahka toidetuna ja niisutatuna.

Leevendab atoopilisest dermatiidist tingitud ebamugavust

Kuna kanepiõli on rikastatuid nii oomega-6 kui ka oomega-3 rasvhapete poolest, siis nende rasvhapete toitainete tarbimine võib aidata ravida nahahaigusi nagu atoopiline dermatiit.

Võitleb vananemise ilmingute vastu

Lisaks naha niisutamisele ja rahustamisele võitleb kanepiseemneõli ja vananemise ilmingute vastu. Õli aitab vähendada peeneid jooni ning kortsukesi. Kanepiõlis leiduvaid linool- ja oleiinhappeid ei saa keha ise toota, kuid need võivad mängida olulist rolli naha tervises ning võitlemises vananemise ilmingute vastu, seega on ka need toitained naha tervise jaoks olulised.

Loomulikult on naha tervise jaoks parim kasutada rafineerimata kanepiseemneõli, kuid kindlasti aitavad naha seisundit oluliselt parandada ka kanepiõli sisaldusega dekoratiivkosmeetika ja nahahooldustooted.

Uuri lisa meie valikus olevatest kanepiseemneõli toodetest siit: https://www.startlan.ee/tootekategooria/hypoallergenic/