Sinu juuksed on kahjustunud? 7 soovitust, kuidas uus lehekülg pöörata

Kaunid juuksed on naisele ehteks, kuid kui need on kord juba kahjustada saanud, võib taastumine olla vaevarikas. Õnneks leidub viise, kuidas juustele kaotatud elujõud tagasi anda. Siin on sulle seitse head soovitust, millega saad kohe algust teha.

 

  1.   Võta kasutusele siid

 

Kahjustunud juuksekarvad on haprad. See tähendab, et nende murdumiseks polegi palju tarvis. Ka puuvillane padjapüür kipub juuste murdumises rolli mängima. Pead liigutades lähevad juuksed sassi ja piisabki vaid väiksest pingest, mis karvad murduma paneb. Hoopis teisiti käitub siid, mis on oma sileduses konkurentsitult kõige juuksesõbralikum voodipesu.

 

Siidist voodipesu on võrdlemisi kallis lõbu, kuid soodsam variant on piirduda kõigest uue padjapüüriga. Juuste tervise seisukohalt piisab sellest täiesti.

 

PS! Kui tavatsed juukseid sageli patsis kanda, kaalu ka siidist juuksekummi. Seegi on oma sileduses juuste vastu hell.

 

  1.   Tee toitvat juuksemaski

 

Tundub nii tavalise soovitusena, kuid selle rutiini on enda juuksehooldusse lülitanud siiski võrdlemiselt vähe naisi. Isegi kui juuksemask on olemas, kipub see vannitoariiulisse unustusse jääma. Aga juuksemaskist on kasu ainult siis, kui seda ka aktiivselt kasutada. Kui seda regulaarselt ja juhistele vastavalt kasutada, on mõju täiesti tuntav.

 

Väga hästi mõjuvad kahjustunud juustele proteiini ja aminohapetega rikastatud maskid, mis annavad juuksekarvale elastsust ja elujõudu. Soovitame proovida brändi Morfose Milk Therapy sarja juuksemaski, mis sisaldab just eelnimetatud mõjuaineid. Morfose on koduseks kasutuseks mõeldud juuksekosmeetika, mille kvaliteet on võrreldav salongikosmeetikaga. Piimateraapia sarja mask pälvis ka Anne & Stiili 2024. aasta ilulemmiku auhinna.

 

  1.   Eelista kvaliteetseid hooldustooteid

 

Juuksehooldustoodete kvaliteedilt ei maksa kokku hoida. Tee veidi eeltööd ja võrdle erinevaid tooteid, enne kui mõnele truuks jääd. Kindlasti on sul juba praegu omad lemmikud välja kujunenud, kuid et kosmeetikatööstus on pidevas arengus, on igati mõistlik vahepeal ka uusi brände proovida.

 

Viimase aja trend kosmeetikamaailmas on looduslähedus ja tarbetute kemikaalide vältimine. Just sellest loogikast lähtub Ashley Joy, kelle tootevalikus on mitmeid just kahjustunud juustele mõeldud tooteid. Proovi! 

 

ashley-joy-ile-guzellesmenin-simdi-tam-zamani
Ashley Joy juuksehooldus

 

  1.   Ära unusta palsamit. Mitte kunagi

 

Jällegi üks väga lihtne soovitus, kuid kui sinu juuksed on kuivad ja haprad, on selle järgimine ülioluline.

 

Palsamil on tähtis roll. Kui sa juukseid pesed, avab šampoon juukseid kaitsvad soomused, nii et toimeained pääseksid oma tööd tegema. Kui puhastus lõpule viidud, peab need soomused ka uuesti sulgema. See ülesanne ongi palsamil. Pigista juustest vesi välja ja kanna peale palsam, lastes sellel ka natuke mõjuda. Kui jätad selle sammu vahele, teed oma juustele karuteene, sest kahjustavad välismõjud pääsevad avatud soomuste kaudu juustele kiiresti ligi.

 

Veelgi paremaks kaitseks ja niisutamiseks tutvu ka juustesse jäetavate spreidega. Kuid ära nendega üle pinguta, sest ka ülehooldus on juustele kurnav.

 

  1.   Kaitse juukseid päikese eest

 

Naha päikese eest kaitsmine on täiesti loomulik, kuid miskipärast kipume päikese kahjustavat mõju juuste suhtes alahindama. Tegelikult on päikesekiirgus väga võimas juuste kuivataja ja kahjustaja, mistõttu tuleb tugeva päikesekiirgusega päevadel kaitsta ka juukseid. Seda enam, kui nad on juba kahjustada saanud.

 

Muidugi kaitseb juukseid väga hästi müts, kübar või stiilne pearätt, kuid kui eelistad ilma peavarjuta käia, on abiks päikesekaitsesprei. Näiteks Ashley Joy on välja töötanud sprei, mis töötab korraga nii niisutaja kui UV-kaitsena, takistades ühtlasi ka juuksevärvi pleekimist.

 

  1.   Loobu tugevatest patsidest

 

Kui vähegi võimalik, kanna juukseid lahtiselt. Iga kord kui paned juuksed kinni, avaldab see juuksekarvadele mingil määral survet ja võib põhjustada nende murdumist. Seda enam, kui oled harjunud kandma tugevaid patse. Elu teeb juuste kinniselt kandmine mugavamaks, kuid perioodil, mil üritad juuste elujõudu taastada, anna neile vabadust ja vii pinge miinimumini.

 

  1.   Vajadusel lõika juuksed lühemaks

 

Juuksekarvu, mis on juba tõsiselt kahjustada saanud, olgu blondeerimise, päikese või vale hoolduse tõttu, enam imeväel terveks teha ei saa, see on fakt. Saad vaid juuste eest edaspidi paremini hoolitseda, et kahjustunud osa kasvaks välja ning juuste tervis oleks tulevikus parem.

 

Sel põhjusel ära välista juuste lühemaks lõikamist. Kasvõi järk-järgult. On täiesti mõistetav, kui oled unistanud just pikkadest juustest ja sul on raske kahjustada saanud juustest lahti öelda. Kuid tegelikult on see parim lahendus. Ühtlaseks lõigatud juukseotsad annavad juustele kauni välimuse ja lisavad neile näilist lopsakust. Pöörates juuksehoolduses uus lehekülg, ei ole see lopsakus peagi enam vaid näiline.