Piilume nahahoolduse tulevikku: mis meid ees ootab?

Ilumaailmas on toimumas muutused, millest mõned on lausa murrangulised. Millest need muutused tingitud on ja kuidas sina sellest võidad? Põhjaliku ülevaate annavad Startlani nahahoolduse eksperdid. 

Head aega, Botox. Tere, Notox!

Kortsudevastase võitluse tugevaim salarelv Botox on oma hiilgust kaotamas. Mõistagi tekib küsimus, miks, kuna ühtki uut avastust Botoxi kahjulikkuse osas tehtud pole. Põhjus on tegelikult lihtne. Kuna terve kosmeetikamaailm on võtnud suuna naturaalsuse poole, soovivad naised ka Botoxist võõranduda.

Ehkki Botoxi süstimine ei ole nii invasiivne nagu ilukirurgia, peetakse süstimist siiski piisavalt ebaloomulikuks sekkumiseks. Samuti ei meeldi paljudele näo ekspressiivsuse vähenemine, mis Botoxiga kaasneda võib. Just neile ongi suunatud „liikumine“ Notox, mis kogub hoogu üle maailma.

Nimetus Notox koondab enda alla kõik nahka pinguldavad ja kortse siluvad nahahoolduspraktikad, mis on mitte-invasiivsed. Notoxina võib käsitleda lihtsaid võtteid nagu tasakaalustatud toitumine ja naha regulaarne UV-kiirguse eest kaitsmine, aga ka erinevaid kosmeetilisi nahahooldusi, mille toimeaineks on näiteks retinoidid, hüaluroonhape, kollageen, kofeiin jpm. 

Meie tootevalikus on väga hea kofeiini sisaldav silmakreem Dr. Schellerilt.

Tõusev trend Notoxi pooldajate seas on ka pinguldavad massaažid, sh Gua Sha ja näolihaste süvamassaaž.

Teaduse arenedes on mitte-invasiivsed hooldusrutiinid muutunud tõhusamaks kui kunagi varem. Seega liigituvad Notoxi alla ka mitmed professionaalselt teostatavad protseduurid nagu mesoteraapia, keemiline koorimine jmt. 

Kodustes tingimustes on lihtne kasutada mõnda happekoorijat. Kui toode sisaldab lisaks hapetele ka looduslikke koostisosi, tasakaalustab tõhusat toimet nahka rahustav efekt.

Iga naine peab selgeks tegema, mis tema naha puhul parima tulemuse annab. Kuna Notox on tervisele ohutu, võib julgelt katsetada.

Dr. Scheller pinguldav, kofeiini sisaldav silmakreem
Dr. Scheller siluv ja kooriv AHA/PHA seerum
 1. Vananemisvastasest vananemise pooldajaks

  Ingliskeelne termin „anti-aging“ on saanud vastulöögi termini „pro-aging“ näol. Vananemisvastasus sõnana on negatiivse alatooniga, viidates vananemisele kui millelegi, mida peaks iga hinnaga vältima. Kuid vananemine on paratamatu. Kui võtta selle suhtes positiivsem hoiak, ei ole ka vananemisega kaasnevate muutustega leppimine nii raske. Paljud kosmeetikabrändid ongi oma sõnumeid ümber sõnastamas.

  Loomulikult tuleb nahka õigete elustiilivalikute ja sobiva nahahooldusega toetada. Ka kreemid ja muud hooldustooted, mis sisaldavad naha vananemisvastaseid aineid, on täiesti omal kohal. Peamine muutus toimubki pigem meelelaadis, kuidas vananemist käsitletakse. Pro-aging filosoofia jätab naisele suurema valikuvabaduse. Kui ühiskondlikku survet igavese nooruse säilitamise osas jääb vähemaks, julgeb rohkem naisi end enesekindlalt tunda – olgu näos mõni korts või mitte.

   

  Retinooli asendab bakuchiol

  Retinool on üks A-vitamiini vorme, mis on osutunud nahahoolduses väga tõhusaks vananemisvastaseks toimeaineks. See kiirendab naha rakuvahetust ja uuendab naha pealmist kihti. Tulemuseks on naha pinguldumine ja klaar jume, sest retinool helendab ka pigmendilaike.

  Retinool on kasutuses olnud juba aastakümneid, kuid kuna sel võib olla nahka ärritav toime (mis on küll mööduv), siis päris kõigile see ei sobi. Näiteks tundliku naha puhul võib retinooli kasutamine olla ebamugav ja rasedatele ei soovitata seda üldse.

  Siin tulebki mängu Babchi taimest saadav ekstrakt bakuchiol, mis on retinooli looduslik vaste. 2018. aastal viidi läbi võrdlusuuring. Omavahel võrreldi kaht gruppi, kellest üks kasutas igapäevaselt retinooli, teine aga bakuchiol’i. Uuringu tulemusel tõdeti, et efekt oli mõlema toimeaine puhul võrdne, kuid retinooli puhul esines kõrvaltoimeid sagedamini.

  Seetõttu on üha suurem osa kosmeetikatööstust asunud retinooli bakuchiol’iga asendama. Bakuchiol’il on retinooli ees ka mõned eelised. Sel on põletikuvastane toime ning kui retinool on UV-valguse suhtes tundlik (mistõttu seda peab kasutama õhtuti), siis bakuchiol UV-kiirtele ei reageeri. Lisaks on bakuchiol sobiv veganitele – retinoolil võib mõnikord olla loomne päritolu.

  Ka Startlani tootevalikusse on jõudnud bakuchiol’i sisaldav seerum.

Dr. Scheller taastav Bakuchioli seerum
 1. Pakenditööstus teeb kannapööret

  Pakenditööstuses liigutakse aina enam jätkusuutlike materjalide poole. See tuleneb puhtalt tarbijate nõudlusest, sest peale on kasvamas uus põlvkond, kes väärtustab keskkonnasäästlikkust tõesti kõrgelt ja tunneb brändide jätkusuutlike püüdluste vastu aktiivset huvi.

  Näeme jätkusuutlike pakendite suuremat kasutuselevõttu ka nende brändide puhul, mida ise maale toome. Näiteks BioVegane’i ja Dr. Schelleri pakendid on valmistatud suuremalt jaolt taaskasutatavatest materjalidest.

  Stressi maandamine jõudis nahahooldusse

  Tänaseks võib tõdeda, et stress on praktiliselt kõikide hädade allikas. Paljusid haigusi põhjustab või soodustab stress, samuti tekitab see pingeid nii töises kui koduses elus. Stressi maandamisega tegelevad kõiksugu uued vaimsed praktikad ja samuti õpetavad seda vältima eneseabiraamatud. Nüüd on stressi leevendavad tooted vallutamas ka kosmeetikatööstust.

  Nahale põhjustavad lisaks emotsionaalsetele pingetele stressi ka välised mõjutajad. Saastunud õhk, järsk temperatuuride vaheldumine, meik jmt on nahale koormav. Vastava hoolduse abil on võimalik naha stressitaset alandada. Rahustavaid, raviva efektiga ja nahale kaitsebarjääri moodustavaid tooteid on hakanud lisanduma kõiksugu erinevate kosmeetikabrändide tooteliinidesse. Toimeainete osas on selle valdkonna kuumimad märksõnad hetkel hüaluroonhape, skvalaan, keramiid ja peptiidid.

  Kuid leidub ka loodusliku koostisega tooteid, mis on keskendunud stressis nahale. BioVegane’i Orgaanilise kanepi sari on sünteetilistele ainetele just seesugune alternatiiv. Tasub kindlasti katsetamist.

BioVegane Orgaaniline Kanep
 1. Ilu läheb lihtsamaks

  Kosmeetikatööstuse üldine suundumus seisneb kindlalt looduslikkuse ja naturaalsuse ausse tõstmises. Keeruliste näohooldusrutiinide asemele luuakse mitmekülgseid ja mõjusaid tooteid, mille kasutamine oleks tarbija jaoks võimalikult lihtne. See on ju meie kõigi jaoks positiivne uudis.

  Värskeimate ilutrendidega hoiame end pidevalt kursis ka Startlanis, et saaksime sinuni tuua parima, mida ilumaailmal pakkuda on.